آقای حقانی این خبر را در یک کنفرانس مطبوعاتی در کابل اعلام کرد. همزمان پرچم سفید امارت اسلامی به نشانه آغاز به کار حکومت طالبان بر فراز ارگ ریاست جمهوری در کابل افراشته شد.

عبدالباقی حقانی، وزیر آموزش عالی طالبان روز یکشنبه اعلام کرد که دختران می توانند در دانشگاه تا بالاترین ادامه تحصیل دهند به شرطی که در کلاس های غیرمختلط حضور یابند و حجاب اسلامی را مراعات کنند.

اعلام اعضای دولت طالبان در هفته گذشته واکنش های عمدتا منفی جامعه جهانی را برانگیخت. نبود ن و نمایندگان اقلیت های دینی، قومی و زبانی اعتراض بسیاری از کشورهای جهان را در پی داشت. از جمله ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه طالبان را به دروغگویی متهم کرد و گفت که پاریس حکومت اسلام گرایان در افغانستان را به رسمیت نمی شناسد.

ممنوعیت تحصیل دختران و ن در دوران حکومت پنج ساله طالبان (۱۹۹۶-۲۰۰۱) حساسیت های جهانی نسبت به رویکرد همین گروه را که ادعا می کند <<تغییر کرده است>> به شدت برانگیخته بود.

وزیر آموزش عالی طالبان گفت: <<ما نمی خواهیم به ۲۰ سال قبل بازگردیم. ساختن کشورمان را روی همین چیزی که موجود است آغاز می کنیم.>> وی با وجود تاکید بر اجباری بودن حجاب در دانشگاه نگفت که آیا این اجبار فقط ناظر به روسری است یا دانشجویان دختر باید صورت خود را هم بپوشانند.

در هفته های پس از به قدرت رسیدن طالبان تصاویری از جدا کردن میزهای دختران و پسران دانشجو در کلاس ها با پرده منتشر شده بود. آقای حقانی درباره اینکه آیا ممنوعیت کلاس های مختلط به همین جا ختم می شود یا نه هم توضیحی نداد.

پیش از این ذکرالله هاشمی، یکی از سخنگویان طالبان به شبکه طلوع گفته بود ن باید بچه دار شوند و بچه ها را بزرگ کنند.

از بیست سال پیش تاکنون و پیش از به قدرت رسیدن دوباره طالبان، کلاس های دانشگاه ها به صورت مختلط و بدون قوانین خاص پوشش برگزار می شد. با این حال اکثر دانشجویان دختر با روسری به دانشگاه می رفتند.

بازیگران سریال کتونی زرنگی | خلاصه داستان و زمان پخش

آناهیتا همتی بازیگر | بیوگرافی و عکس های آناهیتا همتی و همسرش + داستان زندگی و ازدواج

نحوه ثبت نام در یارانه معیشتی + آدرس سایت و پیامک

بازیگران سریال وارش | خلاصه داستان و زمان پخش سریال وارش

سریال لژیونر | خلاصه داستان و اسامی همه بازیگران سریال لژیونر به همراه نقش

خلاصه داستان و بیوگرافی و اسامی بازیگران سریال یک لحظه دیرتر

اسامی بازیگران سریال آسمان من +خلاصه داستان

طالبان ,های ,دانشگاه ,کلاس ,دختران ,ن ,کلاس های ,آموزش عالی ,عالی طالبان ,وزیر آموزش ,حجاب اسلامی

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

ترجمه مقاله حرف دل کتاب تحقیق در معانی و بیان و فنون ادب فارسی پیام نور قمر بنی هاشم علیه السلام میمه پرم صید نهنگ در شط farasazehiut love2fun مبلمان و طراحي داخلي خانه poem01 اندام آرا